Informacja o systemie zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Zakazuje się umieszczania zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami. Obowiązkiem użytkownika jest przekazanie zużytego sprzętu do wyznaczonego punktu zbiórki, gdzie będzie bezpłatnie przyjęty. Zużyty sprzęt oddany do punktu zbierania powinien być kompletny. Nie można samodzielnie rozbierać zużytych urządzeń.

  • Zostaw nieodpłatnie zużyty sprzęt w serwisie naszego sklepu, jeśli twój zużyty sprzęt pochodzi z gospodarstwa domowego, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany – zużyty sprzęt sprzedawca przyjmuje pod adresem:

GŁÓWNA SIEDZIBA:

ALL4VENDING SP. Z.O.O S.K.

ul. Inwestycyjna 2, 26-600 Radom

kom. 533 607 416, tel. +48 48 389 32 15

e-mail: biuro@a4v.pl


Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00, Sobota: 9:00 - 14:00


  • Zostaw małogabarytowy zużyty sprzęt w dużym markecie bez konieczności kupowania nowego. Sklepy o powierzchni sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych wynoszącej min. 400 m2, są zobowiązane do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych
  • Oddaj zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w miejscu dostawy. Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.
  • Zostaw sprzęt w punkcie serwisowym. Jeżeli naprawa sprzętu jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, serwis jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia. Zebrany w ten sposób sprzęt trafia do specjalistycznych zakładów przetwarzania, gdzie w pierwszej kolejności zostaną usunięte z niego składniki niebezpieczne. Pozostałe elementy zostaną poddane procesom odzysku i recyklingu. Każde urządzenie zasilane prądem lub bateriami powinno być oznakowane symbolem przekreślonego kosza:

Punkty odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w mieście Radom: -


Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)

Lokalizacja: Radom ul. W. Witosa 96

Prowadzący: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe RADKOM Sp. z o.o. ul. W. Witosa 94, 26-600 Radom

Tel.: 48 380-20-58, e-mail: radkom@radkom.com.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 10.00 - 18.00, sobota: 8.00 - 16.00

znak przekreślonego kosza
INFORMACJA O SYSTEMIE ZBIERANIA ZUŻYTEGO SPRZĘTU
Znak przekreślonego kosza jest symbolem selektywnego zbierania i oznacza, że zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne nie powinny być wyrzucane razem z nieposortowanymi odpadami komunalnymi. Urządzenia takie mogą zawierać szkodliwe substancje, które były niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Prawidłowa utylizacja tego produktu pomoże oszczędzać cenne zasoby i zapobiec potencjalnie niebezpiecznym wpływom na środowisko i ludzkie zdrowie, które mogłoby zostać zagrożone w przypadku niewłaściwego postępowania z odpadami.
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 143 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-09
Szybko o sprawnie . Polecam .
2023-11-30
Ok
pixel